כתבו עלינו

אנלורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי סחטיר בלובק. תצטנפל בלינדו למרקל אס לכימפו, דול, צוט ומעיוט – לפתיעם ברשג – ולתיעם גדדיש. קוויז דומור ליאמום בלינך רוגצה. לפמעט.

לוגו-הידברות

עודד הרוש פגש את הרב משה מייזליש והרב נחום פראנק, יוזמי מיזם שידוכים לאנשים בעלי היסטוריה רפואית, ושמע מהם על הפרויקט המבורך, האתגרים שבדרך, הפיקוח והליווי הצמוד בתהליך מציאת הזיווג, וכמובן – גם על ההצלחות בחסדי השם. צפו

 
לוגו כיכר השבת

״מענה נוסף שמקדם בצורה דרמטית את על הנושא של שידוכים לאנשים עם היסטוריה רפואית מורכבת, הוא שיש לנו מענה רפואי מקצועי צמוד. כל משודך שרוצה להצטרף למאגר מעביר לנו את התיק הרפואי שלו, והארגון שמלווה על ידי הרב רגוביי שהוא מומחה בתחום הזה עובר על התיקים״.

לוגו משפחה

״ההתמודדות של הבחורים והבנות בעלי הרקע הרפואי שתוארה בכתבה הזו, היא טיפה מים הסבל שעובר על אלפי משפחות בציבור החרדי, שאין להן הצעות מתאימות. הבעיה נובעת מהיעדר כתובת ברורה לשידוכים מתאימים וממחסור אמיתי של שדכנים שמוכנים להרים את הכפפה, שנדרשים גם לידע מקצועי, שבדרך כלל אין ברשותם. וכמו במקרים רבים, הבשורה הגיעה דווקא מהמתמודדים. לפני שבועות ספורים, אחרי חנוכה, ליתר דיוק, הוקם מאגר שידוכים מיוחד לבעלי נכויות ובעיות רפואיות – הנושא את השם 'שמחם בבניין שלם'…״

לוגו יתד נאמן

 ״ב‘שמחם בבניין שלם‘ אנחנו מנסים להעניק לציבור פרופורציות, לצד מידע מדויק “ על הבעיות הרפואיות, שבניגוד לעבר חלקן הרבה יותר קלות ו‘ידידותיות‘, וחשוב שה־ ציבור ידע שניתן לחיות לצידן ו‘להשתדך איתן‘ ללא מורא. לגידולים משנות הילדות, לדוגמה, אין כל השפעה בריאותית אחרי שנים רבות, ובכל זאת הציבור חושש, מפחד ושומר מרחק. אכן הגיע הזמן שאנשים בעלי רקע רפואי יפתחו את הראש, ויבינו ששווה להם לחיות חיים מאושרים, במקום להיתקע במשבצת שלהם…"

לוגו ynet

״ארגון חרדי בשם "שמחם בבניין שלם", שם״ לו למטרה לסייע לצעירים וצעירות מהמגזר, המתמודדים עם בעיות רפואיות שונות. "קרוב משפחה הציע לי לפנות ולא רציתי, כי נתקלתי לאורך השנים בכל כך הרבה 'מאכערים' שרוצים כסף ולא עוזרים", מספר ת', "אבל סיפרתי לרב שאיתו אני מתייעץ, והוא אמר שחייבים לעשות 'השתדלות'". בהמשך לעצתו של הרב, הוא התקשר ועד מהרה נפגש עם הרב שמעון רגובי, יועץ רפואי העובד עם הארגון. "הוא הרגיע אותי ואמר: הבעיה שלך היא לא בעיה, מגיעים עשרות כמוך ביום".

דילוג לתוכן